קצת עלינו

ביום הראשון של חג הפסח בשנת 1998 נפתחה מסעדת פנינת ההר בהנהלת הילה בלדה ששאיפתה להיות אישה יצרנית ועצמאית . לאחר שעברה מספר רב של קורסיםש והשתלמויות בתחום הקולינרי המתווסף למיומנות הבישול שהפגינה כבר מגיל רך , משתלבים יחד למאכלים הביתיים והמיוחדים ביותר של המטבח הדרוזי המסורתי.

ביום הראשון של חג הפסח בשנת 1998 נפתחה מסעדת פנינת ההר בהנהלת הילה בלדה ששאיפתה להיות אישה יצרנית ועצמאית . לאחר שעברה מספר רב של קורסים והשתלמויות בתחום הקולינרי המתווסף למיומנות הבישול שהפגינה כבר מגיל רך, משתלבים יחד למאכלים הביתיים והמיוחדים ביותר של המטבח הדרוזי המסורתי .

ביום הראשון של חג הפסח בשנת 1998 נפתחה מסעדת פנינת ההר בהנהלת הילה בלדה ששאיפתה להיות אישה יצרנית ועצמאית . לאחר שעברה מספר רב של קורסים והשתלמויות בתחום הקולינרי המתווסף למיומנות הבישול שהפגינה כבר מגיל רך, משתלבים יחד למאכלים הביתיים והמיוחדים ביותר של המטבח הדרוזי ביום הראשון של חג הפסח בשנת 1998 נפתחה מסעדת פנינת ההר בהנהלת הילה בלדה ששאיפתה להיות אישה יצרנית ועצמאית . לאחר שעברה מספר רב של קורסיםש והשתלמויות בתחום הקולינרי המתווסף למיומנות הבישול שהפגינה כבר מגיל רך , משתלבים יחד למאכלים הביתיים והמיוחדים ביותר של המטבח הדרוזי המסורתי .

אם אתה כבר כאן, זרוק איזה מילה